herb-bp

 Herb FranciszkaOGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVI Niedziela Okresu zwykłego

23.07.2017

 

  1. Zbliża się szósta rocznica śmierci Księdza Prałata Ryszarda Szczerby Proboszcza naszej Parafii. W przyszłą niedzielę o godzinie 8.00 zostanie odprawiona Msza święta w Jego intencji.

  2. We wtorek 25 lipca przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, patrona kierowców. Po Mszy Świętej o godzinie 18.00, odbędzie się obrzęd poświęcenia samochodów. Pojazdy można postawić wokół świątyni.

  3. W środę o godzinie 15.00 Godzina Miłosierdzia.

  4. Dziękujemy za przekazany sprzęt RTV i AGD w ramach akcji ,, Oczyść Dom Świat z Elektrośmieci”. Zebraliśmy trzy pełne palety. Zdobyte fundusze zostaną przeznaczone na potrzeby polskich misjonarzy.

  5. Dziękujemy za dobrowolne ofiary na potrzeby parafii, które otrzymaliśmy od rodzin z ulicy Piłsudskiego 1/10, 11 – Listopada 8/4; Boh. Monte Cassino 6/3.

  6. Polecamy kolejny numer tygodnika „ Gość Niedzielny”. Zwracamy uwagę na wybrane artykuły: o niezwykłym biskupie prawosławnym, który zmarł w ramionach papieża Jana Pawła I.

  7. Polecamy Bogu przez pośrednictwo naszego patrona świętego Brunona całą naszą parafię, oraz przybyłych gości. Pamiętamy o chorych, samotnych i cierpiących. Ogarniamy pamięcią wszystkich odpoczywających na urlopach.