wi.fat (9)Od maja do października 1917 roku rodzeństwu Hiacyncie i Franciszkowi Marto oraz Łucji dos Santos w portugalskiej Fatimie objawiała się Matka Boża. Trzynastego dnia każdego miesiąca
(z wyjątkiem sierpnia, kiedy Maryja objawiła się 19 dnia) wzywała świat do nawrócenia, pokuty
i modlitwy, zwłaszcza różańcowej. W celu ubłagania pokoju Maryja poleciła odprawianie nabożeństwa do swego Niepokalanego Serca, któremu papież powinien poświęcić cały świat.
13 maja 2017 roku  w 100 rocznicę objawień  papież Franciszek kanonizował  Hiacyntę
i Franciszka.  W coraz większej liczbie parafii  od maja do października odbywają się nabożeństwa

fatimskie, celebrowane 13 dnia miesiąca. Matka Najświętsza wybrała 13 dzień miesiąca jako najbardziej poświęcony Jej, dlatego prosi, aby w tym dniu gromadzono się w kościołach na modlitwie różańcowej. 3 maja 1997 r. czyli równo 20 lat temu do naszego Sanktuarium uroczyście wprowadzono figurę Matki Bożej fatimskiej i rozpoczęto nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca. W tym jubileuszowym roku 13 maja zainaugurowaliśmy  obchodzenie   Dnia  Fatimskiego  co miesiąc do  października. Rozpoczęliśmy Mszą świętą o godzinie 18.00, następnie uczestniczyliśmy w Nabożeństwie Majowym z rozważaniem maryjnym. O godzinie 19.00 adorując Najświętszy Sakrament odmówiliśmy część Chwalebną Różańca świętego, podczas którego młodzież odczytała 130 próśb i podziękowań, które w poprzednich dniach złożyli nasi parafianie. O godzinie 20.00 została odprawiona Msza święta w intencji złożonych próśb  i podziękowań, oraz w intencji pokoju. Po Mszy świętej odbyła się procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej, podczas której odmawialiśmy Różaniec z rozważaniami przygotowanymi przez Straż Honorową Niepokalanego Serca Maryi. Serdecznie dziękujemy parafianom za tak liczny udział w pierwszym Dniu Fatimskim. W sposób szczególny dziękujemy za obecność Ks. Mariuszowi Grabasowi proboszczowi z parafii w Żydowie i Ks. Bogdanowi Sianożęckiemu z Kanady. Dziękujemy chórowi Servite Deo za śpiew i panu Piotrowi Słowikowskiemu za dokumentację zdjęciową.

GALERIA 1                GALERIA 2